News

Mini Countryman (2017) w lutym wejdzie na rynek

Mini Countryman nie powinien nazywać się „mini”. Model, który trafi na rynek w lutym 2017 r. będzie dostępny w formie hybrydy – po raz pierwszy.

Samochód zostanie wyposażony w skrzynię automatyczną Mini Clubman 8-speed Steptronic. Mini Countryman będzie dostępny nie tylko w wersji hybrydowej. Na rynku pojawią się także dwie wersje z silnikiem benzynowym oraz dwie z dieslem. Hybryda będzie polączeniem trzycylindrowego silnika LPG i elektrycznego silnika. Jednostka napędowa zapewni odpowiednik mocy 87 KM. Moment obrotowy wyniesie 165 Nm.

Bardzo prawdopodobnym jest, że gama silników zostanie przejęta od modelu hatchback. Tylne światła nawiązują do lamp znanych z kompaktowego modelu tej marki. Za podstawę konstrukcji posłużyła zmodyfikowana platforma UKL2.

Kolejną zmianą w porównaniu do poprzednika jest zwiększenie przestrzeni ładunkowej. Pojemność bagażnika zwiększyła się o około 30% w porównaniu z poprzednim.Model będzie szerszy od poprzednika o 30 mm i dłuższy o 200 mm. Zmiany zaszły także w wyglądzie – nowy Mini Countryman charakteryzuje się bardziej luksusowym designem.

Cena modelu w zależności od wersji będzie się różnić. Wyniesie ona w granicach 22,5 – 28,5 tys. funtów brytyjskich, czyli około 120 – 152 tys. złotych.