Mitsubishi ASX (2020) – czym zaskoczy Europę?

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. została zaprezentowana nowość japońskiego koncernu MMC – Mitsubishi ASX (2020).

Mitsubishi ASX (2020) to kolejna generacja bardzo znanego modelu, który od lat notuje wysokie wyniki sprzedaży, nie tylko w Europie. Pierwsza generacja weszła na rynek w 2009 r. Obecnie Mitsubishi ASX odgrywa ogromną rolę w strategii sprzedaży Mitsubishi Motors.

O nowej generacji można powiedzieć, że jest kontynuacją filozofii designu „robust & ingenious”. Niemniej jak przystało na nową generację, zespół konstruktorów MMC wprowadził pewne modyfikacje. Mitsubishi ASX jako kompaktowy SUV dobrze sprawdzi się zarówno podczas jazdy w mieście, jak i na dłuższych trasach.

Zmiany objęły między innymi design nadwozia, który nieco wykracza poza pierwotny koncept Dynamic Shield dotyczący stylistyki nadwozia. Masywny zderzak biegnie przez centralny przedni pas, na którym uwagę przykuwają osłona pod zderzakiem i kwadratowe elementy grilla. Mitsubishi ASX (2020) będzie dostępny w aż trzech wariantach kolorystycznych, w tym Oak Brown, Red Diamond oraz Sunshine Orange.

Na europejskim rynku nowe Mitsubishi ASX pojawi się z silnikiem o pojemności 2 l, MIVEC, który będzie współpracował z pięciostopniową skrzynią biegów, albo przekładnią INVECS-III CVT. Nabywca będzie mógł wybrać między napędem na dwa lub cztery koła. Zespół inżynierów MMC wprowadził szereg udogodnień i nowoczesnych technologii, które zmniejszają ryzyko niebezpiecznego wypadku. Tytułem przykładu można wskazać na system Forward Collision Mitigation. W kabinie pasażerskiej pojawiła się natomiast odświeżona wersja Smartphone-link Display Audio oraz większy wyświetlacz dotykowy, o przekątnej 8 cali.

Informacje na temat cen Mitsubishi ASX (2020) na polskim rynku jeszcze nie są znane.