News

Mitsubishi ASX 2020 na polskim rynku

Nowy Mitsubishi ASX 2020 zaprezentowany podczas targów w Genewie wszedł na polski rynek jeszcze w 2019 r. Nowy model jest dostępny w Polsce w cenie od 74 490 zł. Czy będzie kolejnym bestsellerem, podobnie jak jego poprzednicy?

Mitsubishi ASX posiada bardziej ergonomiczne wnętrze, które zostało wykończone elastycznymi tworzywami sztucznym i materiałami. Do dyspozycji nabywcy pozostawiono nowy system multimedialny SDA z 8 – calowym wyświetlaczem dotykowym.

Kierowca może obsługiwać nawigację dotykowo, albo wydając głosowe komendy. Japoński model posiada nowy, wyrazisty projekt nadwozia, na tle którego wyróżniają się nowoczesne światła BI-LED.

Pod maską znajduje się wolnossący silnik MIVEC. Dynamiczny i trwały silnik benzynowy wyposażony w system zmiennych faz rozrządu o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM jest dostępny w wersji z automatyczną i bezstopniową przekładnią CVT oraz z manualną skrzynią biegów. Maksymalny moment obrotowy wynosi 195 Nm. Silnik został nieco zmodyfikowany. Zmiany spowodowały, że moc silnika wzrosła o 33 KM, zaś maksymalny moment obrotowy zwiększył się o 31 Nm. Nabywca ma do wyboru napęd 2WD oraz napęd na cztery koła.

Wspomniana wyżej bezstopniowa przekładnia INVECS-III CVT jest podobna do przekładni zastosowanej w Mitsubishi Eclipse Cross. Umożliwia ona ręczne sterowanie zmianą biegów w sportowym trybie pracy. CVT jest kontrolowana przez układy sterowania wykorzystujące nowy system Step-up zmniejszający uczucie opóźnionego działania.

SUV Mitsubishi posiada bagażnik o pojemności 406 l. Przednie zawieszenie składa się z typowych kolumn MacPhersona. Tylna oś jest wielowahaczowa, co korzystnie wpływa na wytrzymałość. W standardzie Mitsubishi ASX otrzymał szereg systemów poprawiających bezpieczeństwo, w tym między innymi system wspomagania ruszania na wniesieniu, system aktywnej stabilizacji toru jazdy (ASC) oraz system sygnalizacji nagłego hamowania (ESS).