Mitsubishi ASX (Outlander Sport) po liftingu

Mitsubishi ASX (Outlander Sport) po liftingu

Mitsubishi postanowiło wprowadzić zmiany w crossoverze ASX, znanym na niektórych rynkach jako Outlander Sport. Model został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie, a premiera rynkowa została zaplanowana na 2020 r.

Na jego temat wiemy jeszcze niewiele, ale Mitsubishi wyraźnie podkreśla, że zmiany zostaną wprowadzone głównie w wyglądzie. Koncept designu prowadzi do bardziej dynamicznego designu. Zmiany obejmą przede wszystkim przedni grill oraz elementy charakterystyczne dla samochodów terenowych.

Światła LED podobne do tych, które zostały zastosowane w Kia „ice cube”, nadają Mitsubishi ASX bardziej sportowy charakter. W Europie, ASX będzie oferowany tylko w jednej wersji silnikowej – z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów. Jednostka napędowa będzie współpracować z pięciostopniową manualną lub sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów CVT, podobnie jak w modelu Subaru Lineartronic. Model będzie dostępny w wersji z napędem na dwa i cztery koła.

We wnętrzu zostanie wprowadzony większy wyświetlacz przeznaczony do obsługi systemu informacyjno – rozrywkowego oraz nawigacją TomTom dostępną w bardziej bogatych wersjach wyposażenia. Kierowca będzie mógł oglądać filmy na ekranie, zapisanych na pendrive umieszczonym w wejściu USB, ale tylko podczas postoju. Pojawi się również aplikacja na smartfon umożliwiająca zbieranie danych na temat aktualnego ruchu drogowego.