News

Mitsubishi Engelberg Tourer Concept – auto, które za kilka lat zastąpi Outlandera

Mitsubishi zaprezentowało podczas międzynarodowych targów w Genewie w 2019 r. ciekawy koncept Mitsubishi Engelberg Tourer Concept – SUV z zamontowanymi na dachu panelami oświetlenia LED.

Engelberg Tourer pokazuje kierunek, w którym będzie zmierzał japoński koncern w zakresie crossoverów i SUV-ów. Chodzi nie tylko o design, ale również o napęd – silniki spalinowe zostaną zastąpione silnikami elektrycznymi nowej generacji. Nazwa „Engelberg” wywodzi się od szwajcarskiego ośrodka narciarskiego. Stylistyka nowego SUV-a jest silnie związana z Alpami i Szwajcarią – ten model w przyszłości całkowicie zastąpi Outlandera.

SUV posiada siedem miejsc oraz zaawansowany system hybrydowy. Przednie i tylne zderzaki, otwierany dach z lampami przeciwmgielnymi LED oraz unikatowy szyk nawiązujący nieco do dystopijnych wizji zimowej apokalipsy to główne cechy rozpoznawcze tego modelu.

Engelberg Tourer jest zasilany przez podwójny silnik Mitsubishi, z napędem na cztery koła, obiecując dużą moc i wydajność, bez względu na warunki pogodowe. Silnik spalinowy współpracuje z silnikiem spalinowym o pojemności 2,4 litra.

Wnętrze nowego SUV-a zostało zaprojektowane jako eleganckie i funkcjonalne, komfortowe i wykończone wysokiej jakości materiałami. Engelberg Tourer posiada trzy rzędy siedzeń, które są przeznaczone dla siedmiu pasażerów. Concept przewiduje również dużo przestrzeni dla pasażerów i dla bagażu. Mitsubishi Outlander oferuje to samo, ale w konfiguracji z Dieslem i tylko pięcioma miejscami dla pasażerów.

Mitsubishi Englebeg Tourer został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. jako koncept – data rozpoczęcia produkcji nie jest jeszcze znana.