News

Morgan Plus Six – połączenie klasyki z nowoczesnością

Nowy model Plus Six zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie jest owocem dwudziestoletniej współpracy Morgan i BMW. Pod maską tego klasycznego auta znajduje się silnik BMW Turbo najnowszej generacji.

Sześciocylindrowy silnik dostarcza mocy 335 KM oraz charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 500 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,2 sekundy – klasyczny design jest w tym zakresie zwodniczy. Emisja dwutlenku węgla wynosi 170 g/km, natomiast zużycie paliwa przeciętnie wynosi 6,16 l na 100 km.

Model Plus Six został skonstruowany przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Jego konstrukcja opiera się na aluminiowej płycie podłogowej CX- Generation, która pozwoliła na zmniejszenie masy całkowitej pojazdu w porównaniu do poprzednich generacji aluminiowych platform. Całkowita masa pojazdu wynosi zaledwie 1075 kg.

Design tego modelu przyciąga uwagę – samochód wygląda jak kabriolet z lat 60. Estetyka wykonania, dbałość o detale i wysoka jakość zastosowanych materiałów zapewniły oszałamiający efekt. Morgan oferuje również szerokie możliwości personalizacji, jak przystało na luksusową markę. Otwierany dach został wykonany z lekkiego kompozytu i zainspirowany designem z lat 60. XX wieku.

Wnętrze samochodu zostało wykonane z drewna w różnych kombinacjach kolorystycznych. Na kokpicie znajduje się tylko to, co niezbędne. Obecnie Morgan proponuje dwa zasadnicze warianty Plus Six – Emerald (Szmaragd) i MoonStone (Kamień Księżycowy) widoczny na zdjęciu. Obie edycje robią niesamowite wrażenie.