Nissan Altima (2019) – z systemem ProPilot i przestronną kabiną

Przeprojektowany Nissan Altima (2019) zadebiutował podczas pokazu motoryzacyjnego w Nowym Jorku, w 2018 r. Nowa odsłona tego modelu jest konkurencją dla Hondy Accord i Toyoty Camry.

Podobnie jak większość modeli 2019 r. Nissan Altima został wyposażony w system ProPilot Assist poprawiający bezpieczeństwo jazdy. Pomaga utrzymać prawidłowy tor jazdy na autostradzie, odciążając kierowcę w czasie długiej podróży. ProPilot pozwala na interpretowanie trójwymiarowego obrazu obejmującego pojazdy, innych uczestników ruchu, a także oznakowanie jezdni (pionowe i poziome). Model nie potrafi jednak samodzielnie zmienić pasa ruchu. W testach EPA Nissan Altima zużywał 27/38 mpg (w mieście/na autostradzie).

Nissan Altima posiada zaawansowaną technologię Intelligent Mobility obejmująca nie tylko wspomniany wyżej ProPilot Assist, ale również Safety Shield 360 z Rear Automatic Braking. Nissan Altima (2019) posiada w pełni automatycznie sterowany układ kierowniczy, przyspieszenia i hamowania. Sterowanie samochodem odbywa się na podstawie informacji zyskiwanych z kamery i oprogramowania do przetwarzania obrazu. Kabina modelu jest bardziej przestrzenna. Design charakteryzuje się ekspresyjnością i atletyczną sylwetką.

We wnętrzu modelu znajduje się standardowy, 8 – calowy ekran dotykowy pozwalający na obsługę systemu informacyjno – rozrywkowego. Wyświetlacz obejmuje również łączność Bluetooth, Android Auto oraz Apple CarPlay.