News

Nissan Altima (2019) – z uniwersalnym wnętrzem i w dwóch wersjach silnikowych

Nissan Altima jest samochodem osobowym klasy średniej. Linia stanowi kontynuację linii modelu Bluebird. W Nowym Jorku w 2018 r. została zaprezentowana kolejna generacja tego modelu.

Nissan Altima jest modelem sprzedawanym i produkowanym w Stanach Zjednoczonych. Rynkami zbytu są również Kanada, Meksyk, Puerto Rico, Australia, Chile, Bliski Wschód, Filipiny, Korea Południowa i Izrael.

Na polskim rynku Nissan Altima jest dostępny w ramach prywatnego importu. Głównymi konkurentami Nissana Altimy są modele Toyota Camry Hybrid oraz Ford Fusion Hybrid. Nowa generacja Altimy jest wyrazista pod względem designu. Stylistyka modelu jest wzorowana na studyjnym projekcie Nissana VMotion 2.0.

Grill Nissana Altimy to charakterystyczna dla tej marki konstrukcja w kształcie litery V połączona z przednimi lampami o wąskim kształcie. W linii bocznej znajdują się przetłoczenia podkreślające drzwi i błotniki. Klamki są położone na różnych wysokościach. Tylne lampy nieco zachodzą na boki.

Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane w minimalistycznym stylu – to właśnie ze względu na prostotę stylu i oszczędność detali można odnieść wrażenie, że wnętrze nowej Altimy ma bardzo uniwersalny charakter. Na desce rozdzielczej znajduje się wyświetlacz służący do obsługi systemu informacyjno – rozrywkowego.

Nowa generacja Nissana Altimy będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych. W pierwszym wariancie pod maską znajdzie się silnik diesla z turbodoładowaniem, o pojemności 2.0 litra. W drugim wariancie Nissan Altima otrzyma silnik wolnossący o pojemności 2.5 litra. Nie będzie już dostępny silnik V6 3.5, który uzupełniał gamę silników poprzedniej generacji Altimy. Moc silnika będzie przekazywana na przednie koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. Do nabycia będzie również wariant z napędem na cztery koła.