News

Opel Corsa (2019) – model kolejnej generacji już po testach na północy Europy

Przedstawiciel najnowszej generacji Opla Corsy (2019) został przyłapany podczas zimowych testów w północnej części Europy. Detale designu jeszcze nie są jednak dobrze znane, z uwagi na to, że model był w całości pokryty powłoką.

Opel Corsa nie jest „kopią” nowej generacji Peugeot 208, który również niebawem doczeka się premiery rynkowej. Nowa generacja Corsy jest bardziej sportowa, a jednocześnie wygląda bardzo elegancko i minimalistyczne. Nie wiemy zatem, jak dokładnie będzie się prezentował model, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to zupełnie nowa odsłona Corsy, różniąca się od poprzedniej generacji (na zdjęciu).

Koncern zapowiada, że pod maską znajdą się trzy- i czterocylindrowe silniki, podobnie jak w innych modelach grupy PSG, natomiast w pełni elektryczna wersja pojawi się jeszcze przed 2021 r. Nowa generacja Opla Corsy posiada tę samą modularną płytę podłogową, co nowy Peugeot 208.

Opel Corsa F testowany w Szwecji otrzyma wysokoprężna jednostka BlueHDi o mocy 100 KM oraz trzycylindrowy silnik benzynowy 1.2 PureTech o mocy 68 KM, 82 KM oraz 110 KM.

Oficjalna premiera rynkowa nowego Opla Corsy zadebiutuje prawdopodobnie jesienią, podczas pokazu samochodowego we Frankfurcie.