News

Opel Corsa (2020) z napędem elektrycznym – co zaoferuje kierowcom?

Opel Corsa należy do najlepiej sprzedających się modeli Opla. Nic dziwnego, że to właśnie ten model będzie już od 2020 r. dostępny także w wersji z napędem elektrycznym. Opel Corsa z napędem elektrycznym został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2019 r.

Opel Corsa z napędem elektrycznym nazwany Corsa-e posiada układ napędowy, który został zastosowany wcześniej w pojeździe Peugeot e-208. Konieczne było zastosowanie nowej platformy, dzięki czemu ograniczono masę pojazdu i poprawiono dynamikę jazdy. Pozycja kierowcy została obniżona i przypomina nieco pozycję kierowcy w sportowym aucie.

Przednie nadwozie z szeroko rozstawionymi reflektorami i światła przeciwmgielne umieszczone na końcach zderzaka dodają stylistyce nadwozia atrakcyjności. Opel Corsa posiada linię dachu niższą o ok. 48 mm w porównaniu z poprzednikiem. Siedzenia pasażerów, podobnie jak fotel kierowcy, zostały nieco obniżone.

Silnik elektryczny Opla Corsy-e generuje 136 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 260 Nm. Model czerpie energię z dużego akumulatora o pojemności 50 kWh, który pozwala na jednym ładowaniu przebyć dystans o długości 330 km, według standardów WLTP.

Opel Corsa-e jest modelem szóstej generacji wyposażonym w napęd elektryczny. Konstrukcja tego modelu opiera się na rozwiązaniach stosowanych w PSA. Jako przykład można wskazać na selektora automatycznej skrzyni biegów. System informacyjno – rozrywkowy wprowadzony w Oplu Corsie-e również jest taki sam, jak w modelach PSA.

Na desce rozdzielczej znajduje się 7-calowy ekran dotykowy przeznaczony do obsługi systemu infotainment. Dodatkowo, nabywca może otrzymać 10 – calowy wyświetlacz Multimedia Navi Pro za odpowiednią dopłatą. Lista opcjonalnych elementów wyposażenia w Oplu Corsie-e jest dość długa i obejmuje między innymi elektroniczny hamulec postojowy, wybór trybów jazdy, dwustrefową klimatyzację.