Opel Corsa pojawi się w nowej odsłonie w 2019 r.

Marka Opel została sprzedana przez General Motors francuskiemu koncernowi PSA. Od tamtej chwili na rynku pojawiły się już nowe modele, m.in. Crossland X i Grandland X, a do tego trwają prace nad nową odsłoną Opla Corsy.

Obecnie Opel Corsa należy do popularnych miejskich aut na polskim rynku. W ostatnim czasie ceny Opla Corsy spadły z ok. 42300 zł do 34300 zł, co ma związek z planami PSA. Opel Corsa w nowej odsłonie będzie modelem pokrewnym w stosunku do samochodów Peugeot 208 i Citroen C3 – producent wykorzystał technologie i platformę stosowane wcześniej właśnie w konstrukcji tych pojazdów.

Nowy model pojawi się na rynku w 2019 roku. Produkcja Opla Corsy będzie odbywać się w fabryce w hiszpańskim mieście Saragossa. Gama silników będzie obejmowała trzycylindrowe i czterocylindrowe silniki. Wśród dostępnych jednostek znajdą się turbodoładowana, 3 – cylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1,2 l.

Oprócz standardowego modelu pojawi się też wersja sportowa, która będzie miała pod maską silnik o pojemności 1,6 litra. Krążą plotki na temat wprowadzenia na rynek elektrycznej wersji modelu – eCorsy, ale producent na razie nie wypowiedział się w tej kwestii. Szósta generacja Opla Corsy będzie dostępna w wersji pięciodrzwiowej z uwagi na to, że wersja trzydrzwiowa przestała cieszyć się zainteresowaniem nabywców.