News

Opel Insignia Grand Sport – innowacyjny coupe

Opel Insignia Grand Sport jest kolejnym modelem coupe. Modna sylwetka przypominająca Monza Concept prezentuje się lepiej w porównaniu z poprzednikiem.

Opel Insignia Grand Sport jest niższym, dłuższym modelem, ze zwiększonym rozstawem osi. Jego konstrukcja została wykonana z aluminium i stali o wysokiej wytrzymałości. Zastosowanie materiałów pozwoliło na zmniejszenie masy podwozia i nadwozia, co wpływa na poprawę osiągów i zmniejszone zużycie paliwa.

Model został wyposażony w zawieszenie FlexRide – elastyczne i innowacyjne rozwiązanie umożliwiające zmianę zawieszenia w zależności od wybranego trybu jazdy. Zawieszenie jest nowe i wyposazone w pięciowahaczowy układ zlokalizowany przy tylnej osi. Napęd na cztery koła ma zapewnić odpowiednią przyczepność do podłoża.

Opel Insignia Grand Sport jest wyposażony w wygodne fotele z atestem organizacji AGR, wyposażone w opcję ogrzewania, masazu i wentylacji. Ogrzewana przednia szyba także jest komfortowym rozwiązaniem. Na komfort jazdy kierowcy wpłynie też 8 – biegowa automatyczna skrzynia biegów. Bardzo pozytywne na komfort wpłyną rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo jazdy.

Model oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań – nową generację reflektorów LED IntelliLux, a także ulepszony system HUD prezentujący najważniejsze parametry jazdy na linii wzroku kierowcy. Dopełnieniem nowoczesnych rozwiązań jest system multimedialny zintegrowany ze smartfonami, wyposażony w bezramkowy ekran dotykowy.