News

Perspektywa produkcji seryjnej: premiera Audi Q8 concept w Detroit

Audi hucznie rozpocznie nowy rok: w styczniu 2017 roku, na wystawie North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit, producent z Ingolstadt zaprezentuje Audi Q8 concept. Projekt w fazie niemal produkcyjnej, uosabia syntezę emocjonalnalnej stylistyki coupé z typową dla SUV-ów przestrzenią i zróżnicowaniem aranżacji. Cztery pierścienie otwierają w ten sposób nowy segment w klasie wyższej.

„Audi Q8 concept to awangarda serii Q. Jego stylistyka to bardzo wyraźne wyartykułowanie sportowego charakteru i prestiżu” – wyjaśnia szef stylistów Audi, Marc Lichte. „Co więcej, co jak wierzymy jest niezmiernie ważne dla użytkownika, samochód ten ma bardzo obszerne wnętrze i cztery komfortowe miejsca siedzące, nawet mimo płaskiej linii dachu.”

Przód tego studyjnego pojazdu jest imponujący. Ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe jest znaczenie szersza niż w obecnych modelach seryjnych Audi, wyciągnięta daleko do przodu i trójwymiarowo uformowana. Wiele elementów stylistyki Q8 concept, np. bardzo płaskie, a jednocześnie bardzo szerokie słupki C oraz mocne, podkreślone linie ramion nad kołami, przypomina modele Ur-quattro z lat 80. ubiegłego wieku. Tak wyważone proporcje równomiernie podkreślają zarówno przednie, jak i tylne koła. To cecha typowa dla modeli quattro.