Peugeot 208 (2019) – pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku na przełomie lata i jesieni

Peugeot 208 (2019) – pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku na przełomie lata i jesieni

Nowy model Peugeot 208 był jednym z najbardziej atrakcyjnych modeli zaprezentowanych podczas międzynarodowych targów w Genewie. Konstrukcja samochodu opiera się na platformie CMP, zapewniającej lepsze prowadzenie i wyższy komfort podróżowania wynikający z lepszego wyciszenia i mniejszych wibracji.

Peugeot 208 (2019) będzie dostępny w kilku wersjach silnikowych. Podstawą gamy silników benzynowych jest 1.2 PureTech proponowany w wersji o mocy 75 KM współpracujący z pięciobiegową skrzynią biegów, w wersji o mocy 100 KM zintegrowany z sześciobiegową skrzynią biegów bądź automatyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach, a także w wariancie o mocy 130 KM zintegrowanym z automatyczną skrzynią biegów Aisin.

Oprócz jednostek benzynowych Peugeot 208 (2019) może mieć pod maską silnik wysokoprężny o pojemności 1,5 l, współpracujący z ręczną sześciobiegową skrzynią biegów, rozwijający moc do 100 KM. Ponadto, zamówienia mogą być składane także w zakresie wersji elektrycznej, nazwanej Peugeot e-208. Jednostka napędowa będzie rozwijać moc do 136 KM i będzie rozwijać maksymalny moment obrotowy na poziomie 260 Nm.

Wersja z napędem elektrycznym będzie wyposażona w baterię o pojemności 50 kWh, co umożliwi przebycie 340 km na jednym ładowaniu. Francuski producent samochodowy zapewnia, że ładowarka z funkcją szybkiego ładowania (100 kW) umożliwi naładowanie baterii nawet do 80% w ciągu zaledwie pół godziny.

Elementami przyciągającymi uwagę są podobieństwa do większego Peugeot 508 oraz najnowsza wersja projektu kabiny z nisko umieszczoną kierownicą, tj. Peugeot i-Cockpit. Producent zaczął zbierać zamówienia już pod koniec marca. Pierwsze egzemplarze mają trafić do zamawiających już na przełomie lata i jesieni.