Peugeot 208 drugiej generacji otrzymał elektryczny napęd

Peugeot 208 drugiej generacji został zaprezentowany podczas ostatnich targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Według zapewnień producenta samochód trafi nie tylko na europejski rynek, ale równie na rynek amerykański.

Peugeot 208 (2020) charakteryzuje się bardziej agresywnym nadwoziem oraz został wyposażony w więcej rozwiązań technologicznych. Wewnątrz kabiny pasażerskiej zastosowano dwa wyświetlacze – jeden służący do obsługi systemu multimedialnego, drugi do komunikowania auta ze smartfonem. Pojawiły się również takie elementy wyposażenia, jak choćby czujniki przedniego parkowania, kamera cofania, system sześciu poduszek powietrznych, kontrola stabilności, automatyczna skrzynia biegów oraz czujniki deszczu i światła.

Peugeot 208 drugiej generacji będzie dostępny w wersji z silnikiem benzynowym PureTech oraz z wysokoprężnym silnikiem BlueHDi, które spełniają normę Euro 6 i zostały wyposażone w system Stop&Start. Gama silnikowa obejmuje również Peugeota e-208, który z powodu nazewnictwa sprawia wrażenie „odmiany” modelu, a nie jednej wersji silnikowej.

Peugeot e-208 pozwala na ekologiczną jazdę bez emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 340 km. Silnik elektryczny generuje moc na poziomie 136 KM, a maksymalny moment obrotowy jest równy 260 Nm.