Peugeot 508 SW – premiera już w styczniu 2019 r.

Peugeot 508 SW zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu posiada sylwetkę o wysokości 142 cm, a charakterystyczną cechą jego konstrukcji są bezramkowe drzwi – rzadko spotykane na rynku.

Peugeot 508 SW wyróżnia się także pod względem wyposażenia, które wspomaga kierowcę. Tytułem przykładu można wskazać na asystenta pasa ruchu, adaptacyjny tempomat oraz system automatycznego parkowania. W tym modelu zastosowano także układ Night Vision pomocny w czasie jazdy nocą oraz w warunkach złej widoczności. Układ ten wykorzystuje kamery na podczerwień wykrywające ludzi i zwierzęta, pozostające poza zasięgiem reflektorów. O zebranych danych kierowca jest błyskawicznie informowany.

W kabinie znajdują się siedzenia z certyfikatem AGR. Fotele zostały wyposażone w pięć programów masażu. Na kokpicie nowego modelu znajduje się wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala usytuowany nad niewielką kierownicą. Kierowca może korzystać z większości dostępnych funkcji przy pomocy 10- calowego ekranu dotykowego usytuowanego w centrum deski rozdzielczej.

Przestrzeń bagażnika wynosi 530 litrów, a po złożeniu oparciaka napy na płasko przestrzeń bagażnika wynosi do 1780 litrów. Gama dostępnych jednostek obejmuje silniki benzynowe 1.6 PureTech o mocy 180 KM lub 225 KM, a także silniki diesla 1.5 BlueHDi o mocy 140 KM i 2.0 BlueHDi o mocy 177 KM lub 163 KM.

Peugeot 508 SW będzie dostępny na rynku już od stycznia 2019 r., a w połowie przyszłego roku do wymienionych wyżej jednostek dołączy ekologczna wersja hybrydowa typu plug-in łącząca silnik benzynowy i silnik elektryczny.