Peugeot i Renault rezygnują z trzydrzwiowych wersji

W 2019 r. na polskim rynku motoryzacyjnym pojawiły się dwa nowe modele od francuskich marek – zapowiadany w 2018 r. Renault Clio V oraz Peugeot 208 II dostępny w wersji z elektrycznym napędem.

Obie marki zrezygnowały z wprowadzenia na rynek trzydrzwiowych modeli, stawiając na pięciodrzwiowe warianty. Przyczyną tej strategicznej decyzji jest malejące zainteresowanie trzydrzwiowymi modelami w segmencie B. W ostatnich latach coraz więcej producentów samochodowych rezygnują z wersji nadwozia pozbawionych drugiej pary drzwi.

Eksperci prognozują, że za kilka lat trzydrzwiowa wersja nadwozia może całkowicie zniknąć z rynku, ponieważ nabywcy poszukują maksimum komfortu. Trzydrzwiowa wersja nadwozia nie zapewnia praktycznego, łatwego dostępu do drugiego rzędu foteli.

Renault Clio RS również wejdzie na rynek jedynie w wersji pięciodrzwiowej. Natomiast drugim zaskoczeniem z francuskiego rynku motoryzacyjnego jest wprowadzenie na rynek Peugeota 208 II dostępnego z elektrycznym silnikiem. Model będzie dostępny także w wariancie z silnikiem benzynowym i diesla. Peugeot 208 II w wersji benzynowej będzie dostępny z silnikiem o mocy 75 KM, 100 KM i 130 KM. Wersja z dieslem zapewni moc równą 100 KM.

Producent skupia się jednak na promowaniu wariantu z napędem elektrycznym (na zdjęciu). Według oficjalnych informacji napęd elektryczny zapewni 340 km zasięgu na jednym ładowaniu. Peugeot e-208 II otrzymał wsparcie w postaci szybkiego ładowania akumulatorów. Ładowarka 100 kW umożliwi naładowanie akumulatora do 80% w ciągu 30 minut. Użytkownik będzie miał możliwość ładowania akumulatorów w domu za pomocą Wallbox’a, co zajmie ok. 5 – 8 godzin. Ostatni wariant to ładowanie akumulatora z domowego gniazdka (ok. 16 godzin).

Więcej informacji na temat nowego wariantu z napędem elektrycznym producent ujawni w niedalekiej przyszłości – na Peugeot e-208 II musimy jeszcze trochę poczekać. Nie wszedł na rynek razem z pozostałymi dwoma wariantami.