Pininfarina Battista (2019) – kosmiczna sylwetka, osiągi i …cena

Pininfarina Battista (2019) – kosmiczna sylwetka, osiągi i …cena

Zapomnij o teaserach i szkicach konceptu – oto Pininfarina Battista w pełnej krasie, zasilana przez elektryczny napęd produkowany przez Rimac. Nowy napęd EV wytwarza 1874 KM i maksymalny moment obrotowy 2300 Nm, Pininfarina Battista rozpędza się do 100 km/h w ciągu zaledwie 2 sekund.

Wskazówka prędkościomierza minie 300 km/h po 12 sekundach, aby ostatecznie zatrzymać się na 350 km/h. To zdecydowanie nie jest model na polskie drogi. Sportowa, aerodynamiczna sylwetka z bardzo niskim podwoziem przyciąga uwagę. Pininfarina Battista może pokonać 400 km na jednym ładowaniu – akumulatory posiadają łącznie pojemność na poziomie 120 KWh.

Nazwa jest pierwszym modelem Automobili Pininfarina należącym do grona luksusowych samochodów z napędem elektrycznym. Pierwszy ręcznie wykonany model Battista zjedzie z taśmy produkcyjnej w 2020 r. Modele będą produkowane w Cambiano. Najprawdopodobniej będzie to najmocniejszy samochód poruszający się legalnie na drogach, jaki kiedykolwiek został zaprojektowany i wytworzony we Włoszech.

Producent zapowiada, że powstanie nie więcej niż 150 egzemplarzy tego modelu, a każdy z nich będzie warty około 2 mln euro.