News

Polestar 2 z napędem elektrycznym o zasięgu 500 km i mocy 402 KM

Polestar 2 jest drugim samochodem wyprodukowanym przez Polestar, wyposażonym w napęd elektryczny, podobnie jak modele Tesla. Omawiany samochód będzie rywalizował z Tesla Model 3. Polestar 2 posiada napęd elektryczny, który pozwala na przebycie ok. 500 km. Ponadto, model będzie dostępny w Wielkiej Brytanii w cenie około 40.000 funtów brytyjskich.

Pod względem designu, Polestar 2 bardzo przypomina Concept 40.1 i 40.2 zaprezentowane przez Volvo w 2016 r. Concept 40.1 dał początek crossoverowi Volvo XC40. O drugim koncepcie producent nie wspomniał już ani słowa.

Drugi model Polestar oferuje więcej możliwości designu i personalizacji. Nad designem tego modelu pracowali projektanci Volvo z najdłuższym stażem – Thomas Ingenlath, Maximilian Missoni i Robin Page. Ich celem było zachowanie w kabinie i w nadwoziu czystego, skandynawskiego stylu. Od 2019 r. wszystkie modele Volvo są wyposażone w napęd elektryczny lub hybrydowy. Pięć w pełni elektrycznych nowych samochodów, włączając w to dwa modele Polestar wejdzie na rynek w latach 2019 – 2021. Mamy zatem do czynienia z nową filozofią designu, powiązaną ściśle z trendem zmiany napędów silnikowych na elektryczne.

Samochody elektryczne dają nowe możliwości w zakresie designu, ponieważ ich konstrukcja nie obejmuje silnika spalinowego, a napęd jest mniejszy. Nadwozie może mieć także bardziej minimalistyczną, czystszą konstrukcję pozbawioną detali, które w przypadku modeli z napędem elektrycznym są po prostu zbędne. Dzięki temu projektanci mogą osiągnąć lepsze właściwości aerodynamiczne.

Polestar jako submarka Volvo nie będzie jednak projektowana w taki sam sposób jak modele tej marki. Samochody Volvo są komfortowe, bezpieczne i praktyczne. Polestar ma być marką premium, dlatego wnętrze aut i nadwozie będą bardziej luksusowe. System informacyjno – rozrywkowy będzie współpracował z HMI running od Google oraz z Google Android. We wnętrzu zostaną zastosowane wyłącznie wegańskie materiały.

Pod maską znajduje się napęd elektryczny pozwalający tworzyć czystą moc, bez emisji dwutlenku węgla. Zestaw akumulatorów o pojemności 78 kWh pozwala na przebycie do ok. 500 km na jednym ładowaniu. Model posiada napęd na cztery koła. Silnik elektryczny generuje moc na poziomie 402 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie ok. 600 Nm. Polestar 2 rozpędza się do 100 km/h w ciągu 5 sekund.

Polestar 2 został oficjalnie zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. Obecnie można składać już zamówienia online. Produkcja rozpocznie się na początku 2020 r.