News

Polska premiera Mazdy MX-5 RF

W warszawskim Och-Teatrze 6 grudnia odbyła się niekonwencjonalna premiera Mazdy MX-5 RF. Miała ona formę spektaklu teatralnego pod tytułem „Wolność. Tu i teraz”. Specjalnie na to wydarzenie powstała książka. Jej początek wysłano gościom jako zaproszenie. Ciąg dalszy, czytany przez znanego lektora filmowego Tomasza Knapika, widzowie usłyszeli już w teatrze. Tekst był zsynchronizowany z tym, co działo się zarówno na scenie, jak i poza nią. Dało to efekt „sterowania głosem” – publiczność miała wrażenie, że to właśnie Tomasz Knapik jest reżyserem wieczoru – aranżuje rozmaite sytuacje i decyduje o losach postaci. Integralną część wydarzenia stanowiły interakcje z widownią, która również została wciągnięta w fabułę sztuki oraz muzyka wykonywana na żywo. Była to historia o relacjach małżeńskich, poszukiwaniu wolności i podróży, nawiązująca do obecnej kampanii reklamowej MX-5 i dwóch projektów Mazdy – „Piękne Drogi” oraz „Slow Road”**. Spektakl wyreżyserował Bartosz Nowakowski, a wystąpili: Katarzyna Neinert, Piotr Pilitowski, Jacek Ryś, Mazda MX-5 RF oraz, co podkreślają twórcy, wszyscy goście premiery.

Mazda MX-5 RF* zadebiutuje w polskich salonach w kwietniu 2017 r., ale już teraz można składać zamówienia na ten model.

Kultowy roadster Mazdy, który nieprzerwanie od 27 lat zapewnia wyjątkową radość jazdy
i poczucie Jinba Ittai (jedność jeźdźca i wierzchowca), dołączy do gamy SKYACTIV i KODO w wersji ze sztywnym dachem. Jej znakiem rozpoznawczym jest nie tylko elektrycznie składany dach, ale także nowa, jeszcze bardziej sportowa linia nadwozia.

Mazda MX-5 RF będzie dostępna z układami napędowymi znanymi z wersji Soft Top: benzynowym silnikiem SKYACTIV-G o pojemności 1,5 lub 2,0 l. i mocy odpowiednio 131 i 160 KM, współpracującymi z ręczną, 6-przełożeniową skrzynią biegów. Dodatkowo w wersji RF pojawi się opcja połączenia silnika 2.0 SKY-G 160 KM z automatyczną skrzynią biegów 6AT. W tej konfiguracji pojawią się także łopatki zmiany biegów przy kierownicy.

Klienci będą mogli wybrać jedną z trzech wersji wyposażenia: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM.

Mazda MX-5 RF będzie dostępna w 7 wariantach kolorystycznych: lakierze trójwarstwowym Machine Gray i Soul Red, metalicznych Jet Black, Blue Reflex, Ceramic Metallic I Crystal White oraz bazowym Arctic White.