Renault Captur (2020) – główne cechy nowej generacji

Druga generacja Renault Captur ujrzała światło dzienne w lipcu 2019 r. Zgodnie z zapowiedziami producenta model będzie dostępny nie tylko na rynku europejskim, ale również australijskim. Model drugiej generacji posiada nieco inną stylistykę nadwozia.

Renault Captur (2020), który pod koniec 2019 r. trafi do sprzedaży) posiada zdecydowanie bardziej wyrazisty design oraz nieco inne proporcje nadwozia w stosunku do poprzedniej generacji. Sylwetka została wzbogacona w masywne nadkola oraz reflektory z diodami LED. Na tylnym nadwoziu umieszczono także kamerę parkowania.

Wewnątrz kabiny pasażerskiej zostały wprowadzone zmiany obejmujące zastosowanie ekranu dotykowego o przekątnej 9,3 cala służącego do obsługi systemu infotainment. Co ciekawe, niektóre elementy wyposażenia kabiny pasażerskiej zostały wykonane z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

Nadwozie będzie dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, z szerokimi możliwościami personalizacji. Nowością jest pomarańczowy odcień Arizona (na zdjęciu), zarezerwowany dla nowej generacji tytułowego modelu.

Renault Captur (2020) będzie dostępny w wersji z silnikami benzynowymi 1.3 TCe (130 KM, 155 KM) i silnikiem benzynowym 1.0 TCe (100 KM). Gama silników obejmuje również dwa silniki diesla 1.5D o mocy 95 KM i 115 KM.

W 2020 r. na rynek wejdzie również hybrydowa wersja modelu. Napęd E-Tech Plug-in składa się z silnika benzynowego o pojemności 1.6 litra i dwóch elektrycznych silników czerpiących energię z akumulatorów o pojemności 9,8 kWh. Napęd hybrydowy współpracujący z automatyczną skrzynią biegów pozwoli na jazdę wyłącznie w trybie elektrycznym, na trasie około 45 – 65 km.