News

Renault Clio (2019) – piąta generacja bestsellera francuskiej marki

Po ukazaniu wnętrza nowego Renault Clio producent zaprezentował nadwozie tego modelu. Natomiast podczas międzynarodowych targów w Genewie w 2019 r. model został zaprezentowany w pełnej krasie i już oficjalnie.

Nowe Renault Clio mimo że zostało wykonane w 100% z nowych części jest podobne do poprzedniej generacji, od której w zasadzie odróżnia je głównie kilka szczegółowych elementów, takich jak światła LED i podobny design słupków C. Niektóre z wprowadzonych modyfikacji powodują, że samochód wygląda bardziej jak model klasy premium. Tytułem przykładu można wskazać choćby na tylne światła i lusterka.

Tylna część nadwozia Renault Clio zachowała swoje proporcje, niemniej po wprowadzeniu nieco innego designu w zakresie oświetlenia tylna cześć sylwetki nabrała bardziej agresywnego wyglądu. Nowy design wpłynął również na pozytywne zmiany w zakresie aerodynamiki.

We wnętrzu panuje minimalizm. Kierowca może obsługiwać podstawowe funkcje samochodu używając funkcji udostępnionych za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego o przekątnej 9,3 cala. Posiada on powłokę antyrefleksyjną, dzięki której wyświetlany obraz jest lepiej widoczny w słoneczne dni. Jasność i kontrast również zostały poprawiony.

Renault Clio piątej generacji przypomina pod względem wyglądu większe modele tej marki, takie jak Renault Megane i Talismane. Omawiany model będzie dostępny w wersji R.S. Line charakteryzującej się bardziej sportowym designem. Konstrukcja Renault Clio piątej generacji opiera się na odświeżonej platformie CMF-B (tę samą zastosowano w Nisanie Micra).

Auto będzie dostępne w różnych wersjach silnikowych, w tym w wariancie z silnikiem benzynowym o pojemności wynoszącej w granicach 1 – 1,3 l oraz w wersji z dieslem o pojemności 1,5 l i mocy 115 KM.