News

Renault Clio V (2019) z systemem autonomicznej jazdy

Nowy Renault Clio V pojawi się na rynku na wiosnę 2019 r. Piąta generacja nie będzie różniła się od czwartej w znaczący sposób.

Design Renault Clio V będzie bardzo podobny do modelu Renault Megane. Nowa konstrukcja zostanie zbudowana na wspólnej platformie Nissana i Renault. Pod maską pojawi się trzycylindrowy silnik benzynowy – ten sam, który zastosowano w modelu Twingo. Gama jednostek obejmie także czterocylindrowy silnik 1.3 o mocy 115 KM, 140 KM bądź 160 KM. Pojawią się także dwa dodatkowe modele – hybryda typu mild – hybrid oraz całkowicie elektryczna wersja (w ciągu kilku kolejnych lat).

Samochód prawdopodobnie otrzyma nową osłonę chłodnicy, nowe reflektory i lampy przeciwmgielne. Design wnętrza z pewnością będzie bardzej świeży i nowoczesny. W kabinie zapewne pojawi się więcej miejsca dla pasażerów i kierowcy, do czego przyczyni się zwiększenie rozstawu osi. Renault nie potwierdza tego oficjalnie, ale w sieci aż huczy od plotek.

Pod względem designu model Renault Clio może być podobny także do prototypu Symbioz. Z pewnością zaczerpnie natomiast od niego sysem jazdy autonomicznej na poziomie 2, czyli wymagającym od kierowcy uwagi i ostrożności.