Renault Clio V (2020) – główne cechy piątej generacji bestsellera

Renault Clio V został zaprezentowany przez producenta w marcu 2019 r., aby już w czerwcu 2019 r. wejść na rynek. Konstrukcja nowej generacji modelu jest oparta na platformie CMF-B. Nowe Clio charakteryzuje się bardziej wyrazistą stylistyką nadwozia, jest nieco krótsza i wyższa od poprzednika.

Konstruktorzy dołożyli starań, aby Renault Clio V (2020) posiadała aerodynamiczną, sportową sylwetkę. Nowe Renault Clio charakteryzuje się bardzo wyrazistą stylistyką nadwozia ze światłami LED inspirowanymi ekskluzywnymi modelami. Elementy kabiny pasażerskiej wykonano ze spienionych tworzyw sztucznych. Jej wnętrze charakteryzuje się ergonomią. Dostępna przestrzeń została optymalnie wykorzystana, o czym świadczą choćby schowki.

Bagażnik w nowym Renault Clio posiada dużą pojemność wynoszącą aż 391 l. Natomiast w centrum deski rozdzielczej umieszczono pionowo wyświetlacz dotykowy przypominający tablet, ustawiony w kierunku kierowcy. Wielkość ekranu jest zróżnicowana w zależności od wariantu wyposażenia. Przekątna ekranu może wynosić od 7 do 9,3 cala.

Do dyspozycji kierowcy pozostawiono również system Easy – Link z odświeżonym interfejsem oraz cyfrowy zestaw wskaźników usytuowany za kierownica. Cyfrowy ekran w zależności od wariantu wyposażenia może mieć przekątną wynoszącą od 7 do 10 cali.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, aby piąta generacja Clio nie powtórzyła sukcesu sprzedażowego poprzednich generacji.