Seat Leon (2019) wchodzi na rynek latem 2019 r.

Seat Leon (2019) wchodzi na rynek latem 2019 r.

Już w 2018 r. Seat zapowiedział, że w 2019 r. na drogi wyjedzie nowa generacja Seata Leon. Według zapowiedzi producenta, model będzie wyposażony w całkowicie nowy system informacyjno – rozrywkowy, z nowym interfejsem i możliwością aktualizacji.

W kontekście nowego systemu informacyjno – rozrywkowego mówi się między innymi o tym, że wszystkie fizyczne przyciski zostaną przemieszczone na ekran dotykowy w postaci cyfrowej, włączając w to również przyciski służące do obsługi klimatyzacji. Nowy system infotainment będzie używany także w innych modelach VW Group.

Czwarta generacja Seata Leon będzie charakteryzowała się odmienionym designem, bardziej nowoczesnym, współgrającym z łagodną hybrydą 48V wykorzystującą silnik 1,5 l TSI. Seat Leon wciąż pozostanie pięciodrzwiowym hatchbackiem, ale design nie będzie charakterystyczny dla hatchbacka. Nie wiemy do końca, co Matthias Rabe (dyrektor działu R&D Seata) miał na myśli mówiąc o designie w ten sposób.

Seat planuje również wprowadzenie na rynek SUV-a, który mógłby plasować się gdzieś pomiędzy hatchbackiem a Seatem Ateca. Byłaby to próba stworzenia nowego segmentu pomiędzy już istniejącymi. Seat prawdopodobnie całkowicie zrezygnuje z trzydrzwiowego nadwozia oraz skupi się na rozwoju nowej marki – Cupra.