Skoda Citigo-e iV – miejskie auto z elektrycznym napędem

Skoda Citigo-e iV jest modelem auta miejskiego wyposażonym w napęd elektryczny. Samochód umożliwia bezemisyjną jazdę w mieście.

Design charakteryzuje się łagodnymi, płynnymi liniami, a przedni grill w kolorze nadwozia dodaje modelowi futurystycznego charakteru. Na pokrywie bagażnika umieszczono napis producenta. Każdy model Citigo-e iV oferuje również szereg usług online, ułatwiający zdalną obsługę klimatyzacji.

Akumulatory w Skodzie Citigo-e iV można naładować szybką ładowarką do 80% w ciągu jednej godziny. Zasięg modelu na jednym ładowaniu wynosi 260 km. Model jest promowany jako miejskie auto, jednak powinien poradzić sobie także w trasie. Akumulatory zostały umieszczone w podłodze, dlatego kabina pasażerska jest stosunkowo przestronna – pod warunkiem, że podróżuje nią czterech pasażerów.

Skoda Citigo-e iV zapewnia kierowcy dostęp do szeregu inteligentnych systemów wspomagania bezpieczeństwa. Jednym z nich jest asystent pasa ruchu (Lane Assist) rozpoznający wszelkie niezamierzone opuszczenie pasa ruchu. Ponadto, Skoda Citigo-e iV została wyposażona w tylne czujniki parkowania zintegrowane z tylnym zderzakiem.

Przednie światła i światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów zapewniają wysoką widoczność na drodze. Światła mijania, światła drogowe i kierunkowskazy z żarówkami halogenowymi zostały uzupełnione diodami LED umieszczonych w światłach pozycyjnych i do jazdy dziennej. Tylne światła nieco przyciemnione tworzą kształt litery C charakterystyczny dla Skody. Górna część pełni funkcję świateł hamowania, zaś dolna – tylnego światła przeciwmgielnego.

Ceny Skody Citigo-e iV rozpoczynają się na polskim rynku od 81 900 zł, zaś model jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia – Ambition i Style.