News

Skoda Kamiq (2020) – SUV dla młodego pokolenia

Skoda Kamiq została zaprezentowana już w Genewie podczas targów w marcu 2019 r. Niemniej nowy model poddano małemu faceliftingowi. Skoda Kamiq (2020) będzie dostępna prawdopodobnie w pierwszym kwartale nowego roku.

Zmiany stylistyczne dotyczą głównie kierunkowskazów, dachu, tylnej części dachu oraz drobnych detali sylwetki. W kabinie pasażerskiej pojawił się duży ekran do obsługi multimediów i systemu informacyjnego. Wygląda trochę jak tablet, ponieważ został ułożony poziomo. Za jego pomocą kierowca może zmieniać tryby jazdy (Normal, Sport, Eco i Individual), a także uruchamiać i wyłączać systemy wspomagania podczas jazdy. System może być obsługiwany jak tablet – dotykowo, a także komendami słownymi.

Skoda Kamiq (2020) ma stać się podstawowym SUV-em w ofercie producenta. Jego konstrukcja bazująca na platformie MQB Volkswagena jest nieco długa, ale w parkowaniu pomagają kamera cofania oraz system czujników.

Nowością w gamie samochodów Skody jest zastosowanie dynamicznych kierunkowskazów. Światła do jazdy dziennej zostały umieszczone nad głównymi reflektorami. Zastosowano również charakterystyczną szeroką osłonę chłodnicy z podwójnymi listwami. Na tylnej części nadwozia logo marki zostało zastąpione napisem Skoda.

Skoda Kamiq (2020) została zaprojektowana jako miejski SUV skierowany głównie do młodego pokolenia. Producent oferuje bardzo szerokie możliwości personalizacji polegające m.in. na wyborze systemu głośników, a także wielkości ekranu dotykowego.

SUV został wyposażony w standardzie w funkcję wykrywania ruchu, hamulec Multi – Collision oraz asystenta pasa ruchu. W standardowej wersji dla kierowcy dostępne jest także hamowanie awaryjne. Za dopłatą można korzystać z Adaptive Cruise Control, kamery cofania i asystenta parkowania oraz systemu ostrzegania kierowcy. Model został wyposażony także w ochronę krawędzi drzwi uruchamiającą się automatycznie po otworzeniu drzwi, pozwalającą otworzyć je na bezpieczną szerokość.