News

Skoda Octavia – 2019 r. na rynek trafi nowa generacja

W 2019 r. Skoda wprowadzi na rynek bardzo interesujące modele – oprócz Skody Superb po liftingu pojawi się nowa generacja Skody Octavii. Pojawi się również nowa generacja Skody Rapid Spaceback.

Nowa generacja Skody Octavii jest zupełnie odmienna o poprzedniczki pod kątem designu. Stylistyka modelu stane siębardziej odważna. Charakterystyczny przód nadwozia zostanie zmieniony, na mniej kontrowersyjny, bardziej uniwersalny, żeby zyskał zainteresowanie większego grona potencjalnych nabywców.

Nowa generacja Skody Octavii będzie miała raczej kompaktowe gabaryty i w porównaniu z poprzedniczką zmieni się bardzo niewiele. Samochód będzie mierzył około 4,7 m długości oraz ponad 1,8 m szerokości. Wewnątrz kabiny najdzie się więcej miejsca, ponieważ poszczególne elementy wnętrza zostały nieco przeorganizowane.

Skoda Octavia będzie dostępna w wersji kombi i sedan. W wersji kombi pojemność bagażnika wyniesie 620 l, natomiast w drugim przypadku będzie ona nieco mniejsza (590 l). Gama silników obejmie silniki benzynowe trzycylindrowe o mocy wynoszącej od 110 KM. W wersji Skoda Octavia RS nabywca będzie miał do wyboru również czterosilnikowego diesla o mocy do 200 KM.

Skoda Octavia w wersji kombi wejdzie a rynek szybciej niż sedan, który pojawi się dopiero w 2020 r. Czeski producent szykuje równeż wersję hybrydową plug-in nowej generacji Skody Octavii. W 2020 r. zadebiutuje również e-Citigo.