Skoda Scala (2019) – gama silników dostępna w nowej odsłonie modelu

Skoda Scala (2019) już jest dostępna na niemieckim rynku. Odnośnie do cen tego modelu na polskim rynku wciąż brakuje oficjalnych informacji.

Przypuszcza się jednak, że model na polskim rynku będzie dostępny w cenie około 70.000 zł, w zależności od wersji wyposażenia. Model został po raz pierwszy zaprezentowany w dniu 6 grudnia 2018 r. jako następca modelu Skoda Rapid.

Konstrukcja modelu opiera się na płycie podłogowej VW MQB-A0 – tej samej, która została wykorzystana w Volkswagenie Polo i Seacie Arona. Design Skody Scala nawiązuje do konceptu Vision RS zaprezentowanego przez producenta w październiku 2018 r. Wnętrze pojazdu jest unikatowe – zostało zaprojektowane od podstaw, zgodnie z aktualnymi trendami na rynku motoryzacyjnym. Centralnym elementem deski rozdzielczej pojazdu jest dotykowy ekran o przekątnej 9,2 cala służący do obsługi systemu informatyczno – rozrywkowego. Wśród opcjonalnego wyposażenia można wymienić wirtualny zegar, automatyczną klimatyzację, podgrzewanie przednich foteli, asystenta parkowania i system wyboru trybu jazdy.

Gama silników dostępna w odniesieniu do Skody Scala (2019) obejmuje trzy silniki. Pierwsza propozycja to silnik benzynowy 1.0 TSI o mocy 115 KM współpracujący z manualną skrzynią biegów. Druga propozycja jednostki napędowej do silnik benzynowy 1.5 TSI o mocy 150 KM współpracujący z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Gama silnikowa Skody Scala obejmuje również silnik diesla 1.6 TDI. Producent zapowiedział, że w późniejszym czasie do oferty trafi jednostka 1.0 TSI o mocy 95 KM współpracująca z pięciobiegową manualną skrzynią biegów.