News

Skoda Superb Scout na polskim rynku – nowa, bardziej terenowa wersja znanego modelu

Skoda Superb Scout jest już dostępna w polskich salonach sprzedaży. Nie należy ona do typowych samochodów terenowych, jednak krótka jazda off – road jej nie przeraża. Zawieszenie zostało nieco podniesione – o 1,5 cm, a nadkola zyskały odpowiednie osłony.

Terenowy wygląd został podkreślony także przez zderzaki. W standardowej wersji wyposażenia kierowca otrzyma oświetlenie LED, automatyczną klimatyzację, 18 – calowe felgi aluminiowe oraz podgrzewane fotele.

Pod maską znajdą się silnik diesla o mocy 190 KM i momentem obrotowym na poziomie 450 Nm, albo silnik benzynowy o mocy 272 KM z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 350 Nm. Każdy z wariantów silnikowych będzie dostępny w wersji z napędem na cztery koła. Napęd w Skodzie Superb Scout został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów DSG oraz sprzęgło Haldex V generacji.

Ceny Skody Superb Scout zaczynają się od 167 550 zł za model z dieslem pod maską. Wersja z silnikiem benzynowym kosztuje natomiast od 172 400 zł. Między ceną wersji Scout a kosztem zakupu standardowej wersji Skody Superb jest zatem duża różnica – standardowy model jest dostępny w polskich salonach Skody już w cenie od 119 850 zł.

Jedną z dwóch nowych wersji modelu, oprócz Superb Scout, jest model Superb iV, który został wyposażony w nowe technologie i napęd hybrydowy typu plug-in, pozwalający na przebycie nawet 55 km wyłącznie przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Superb iV będzie dostępny na rynku dopiero na początku 2020 r.