Skoda Superb Sportline – dynamiczna limuzyna, na razie tylko w wersji z silnikiem spalinowym

Skoda Superb Sportline (2019) to model, który został zaprezentowany przy okazji liftingu modelu podstawowego. Odświeżona wersja charakteryzuje się wyjątkowym wykończeniem wnętrza i jest bogato wyposażona.

Omawiany model jest dostępny w szerokiej gamie silnikowej. Najwięcej mocy oferuje silnik benzynowy o pojemności 2 litrów TSI, który osiąga moc na poziomie 272 KM. Jednostka silnikowa jest dostępna w standardzie z napędem na cztery koła. W 2020 r. na rynek wejdzie Skoda Superb Sportline dostępna w wersji z hybrydowym napędem plug-in o mocy 218 KM.

Kessy Full i Performance Monitor

Skoda Superb Sportline jest dostępna w standardzie z oświetleniem kabiny Ambiente oraz z systemem bezkluczykowego dostępu i uruchamiania (Kessy Full). Bogate wyposażenie obejmuje również system monitorowania osiągów Performance Monitor, który przekazuje informacje kierowcy wyświetlane na ekranie dotykowym służącym do obsługi systemu informacyjno – rozrywkowego. Na ekranie pojawiają się m.in. informacje o temperaturze cieczy chłodzącej i oleju oraz o przeciążeniach.

Stylistyka wnętrza

We wnętrzu dominuje głęboka czerń. Listwy dekoracyjne, dekor Carbon oraz sportowa, pokryta skórą kierownica, a także fotele i kanapa są dostępne właśnie w tym kolorze. Na kierownicy i tapicerce umieszczono kontrastowe przeszycia. Opcjonalnie można zamówić model z podsufitką i słupkami pokrytymi czarną skórą Alcantara.

Sportowe nadwozie

W obrębie nadwozia sportowy styl został podkreślony przez 18 – calowe czarne obręcze kół Zenith wykonane z lekkich stopów. Dostępne są także 19 – calowe obręcze Vega i Supernova. Dynamiczne nadwozie charakteryzuje się zderzakiem o strukturze plastra miodu oraz zaprojektowaną na nowo atrapą chłodnicy. Między tylnymi światłami wykonanymi z zastosowaniem technologii Full LED została umieszczona nowa pozioma listwa o wysokim połysku. Na pokrywie bagażnika widnieje napis „Skoda” o chromowanej, błyszczącej powierzchni.

Inteligentne reflektory

Podczas nocnej jazdy sprawdzą się reflektory Full LED Matrix. Nie ma obaw, że będą oślepiały kierowców jadących z naprzeciwka – komputer pokładowy wykryje zbliżające się pojazdy regulując wiązkę światła poprzez automatyczne wyłączenie poszczególnych modułów.