Toyota GR Supra (2019) – 5. generacja sportowego auta

Toyota Supra (2019) została zaprezentowana podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych NAIAS Detroit, a następnie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Model został zaprojektowany we współpracy z BMW.

Toyota Supra (2019) posiada konstrukcję opartą na platformie BMW Z4 i zespole napędowym BMW. Pod maską znajduje się silnik R6 o pojemności 3 litrów, mocy 340 KM i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 500 Nm. Napęd jest przenoszony na tylne koła. Przyspieszenie do 100 km/h samochód osiąga w ciągu 4,3 sekundy.

Kokpit został zaprojektowany w taki sposób, aby kierowca miał dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Klasyczne analogowe zegary zostały zastąpione cyfrowymi. Zamiast standardowego panelu obsługi podstawowych funkcji zastosowano wyświetlacz cyfrowy.

Toyota potwierdziła, że do wyboru będą dwa warianty nowego modelu. Toyota Supra GR będzie dostępna w wersji standardowej i Pro.

Ponadto, w 2019 r. na europejski rynek trafi 900 egzemplarzy Toyoty Supra, do których zostaną wliczone egzemplarze stanowiące limitowaną edycję A90. Supra jest produkowana w zakładzie Magna Steyr w Austrii, podobnie jak BMW Z4. Klienci, którzy kupili jeden z pierwszych 900 egzemplarzy otrzymają dodatkowe korzyści od producenta.

Modele z limitowanej serii GR Supra A90 Edition powstały na początku produkcji i wyróżniały się pod względem wizualnym. Nadwozie modeli zostało pokryte powłoką z lakieru Matt Storm Grey. Model posiada 19 – calowe obręcze w matowym kolorze i niebieskie wstawi. We wnętrzu zastosowano tapicerkę z czerwonej skóry kontrastującą z czarnym poszyciem.

Pierwsze egzemplarze GR Supra A90 Edition zostały przekazane zamawiającym w połowie 2019 r.