News

Veloster N ETCR od Hyundai Motor Sport

W czasie międzynarodowych targów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show w 2019 r., które odbyły się we wrześniu, Hyundai Motorsport zaprezentował pierwszy elektryczny samochód wyścigowy marki.

Veloster N ETCR będzie brał udział w ETCR, według zapowiedzi producenta. ETRC będzie nową serią wyścigów samochodów o napędzie elektrycznych. Tytułowy model był projektowany i konstruowany w Alzenau, w siedzibie Hyundai Motorsport.

Samochód został skonstruowany w oparciu o model Veloster N, na bazie doświadczeń w budowaniu samochodów wyścigowych. W zamierzeniu producenta, Veloster N ETCR to następca modeli Veloster N TCR i i30 N TCR. Hyundai Motosport liczy na to, że tytułowy model powtórzy sukces swoich poprzedników, na których był wzorowany.

Samochód wyścigowy posiada napęd na tylne koła oraz centralnie umieszczony silnik i w pełni elektryczny napęd, co czyni go zgodnym z wymogami ETCR. Pełne testy modelu rozpoczęły się we wrześniu 2019 r., po oficjalnej premierze. Hyundai Motorsport zamierza wyprodukować dwa egzemplarze Veloster N ETCR na pierwszy sezon ETCR.

Jak wskazał Thomas Schemera, Szef Działu Produktu oraz Wiceprezydent Wykonawczy Hyundai Motor „Veloster N ETCR to doskonałe uzupełnienie naszej obecności w WRC i innych rajdach oraz wyścigach samochodów turystycznych (…)”. Wygląda na to, że Veloster N ETCR będzie zatem obecny nie tylko na ETCR, ale również na innych trasach wyścigowych.