News

Volkswagen ID. Buggy – małe auto z napędem elektrycznym

Volkswagen ID. Buggy został zaprezentowany między innymi w czasie ostatnich targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (wrzesień 2019). Pod względem designu model nawiązuje do plażowych pojazdów z lat 60. Pod maską ma jednak innowacyjny napęd elektryczny.

O innowacyjnym charakterze świadczy także prosty, futurystyczny design, choć inspirowany modelem retro. Elektryczny napęd ID. Buggy generuje moc na poziomie 204 KM oraz posiada zasięg wynoszący 250 km.

W ocenie producenta, Buggy będzie wyznacznikiem standardów konstruowania aut elektrycznych Volkswagena. Konstrukcja ID. Buggy opiera się na modularnej platformie podwoziowej zaprojektowanej z myślą o napędzie elektrycznym (w skrócie MEB). W podłodze został zintegrowany wysokonapięciowy akumulator litowo – jonowy.

Pojemność akumulatorów ID. Buggy wynosi 62 kWh, co pozwala na uzyskanie zasięgu na poziomie 250 km według normy WLTP. Maksymalny moment obrotowy wynosi 310 Nm. Model rozpędza się do 100 km/h w 7,2 sekundy, natomiast prędkość maksymalna została ograniczona do 160 km/h.

Model Volkswagen ID. Buggy posiada napęd na tylne koła, niemniej nie jest wykluczone że produkcyjny model otrzyma napęd na cztery koła.