News

Volkswagen Jetta 2019 – auto zaprojektowane od nowa

Volskwagen Jetta (2019) nie jest typowym modelem po liftingu czy przeprojektowaniu. Zmiany są znaczące. Volkswagen proponuje klientom szerokie możliwości personalizacji wyrażające się m.in. w wyborze jednego z 10 dostępnych wariantów kolorystycznych nadwozia oraz jednego z 10 materiałów tapicerskich zastosowanych we wnętrzu modelu.

Na tym jednak nie koniec. Personalizacja obejmuje również 10 wariantów kolorystycznych światła ambient light, co jest nowością w modelach VW. Zamiast dodawać do istniejącego modelu dodatkowych detali, konstruktorzy postanowili przeprojektować model, żeby uzyskać bardziej gustowny wygląd i styl, bliski designowi premium. Model wygląda sportowo i efektownie.

Przednie i tylne światła są wykonane w technologii LED. W kabinie oprócz systemu infotainment obsługiwanego za pomocą dotykowego wyświetlacza znalazł się panoramiczny szyberdach. Innowacyjność w kabinie jest widoczna nie tylko w formie systemu infotainment. Zamiast typowych zegarów za kierownicą znajduje się wyświetlacz będący połączeniem elektronicznych zegarów i GPS. Trzeba jednak przyznać, że w praktyce nie każdemu kierowcy zestawienie GPS z najważniejszymi parametrami jazdy może się spodobać.

Nowa generacja Jetty oferuje głośniki BeatsAudio zapewniające wysoką jakość dźwięku, a nawet możliwość zintegrowania systemu auta ze smartfonem. Aplikacja zainstalowana na smartfonie będzie informowała o miejscu zaparkowania auta czy zamknięciu drzwi, a ponadto pozwoli wezwać pomoc, w razie potrzeby.

VW Jetta (2019) będzie dostępna z systemem ACC – Adaptive Cruise Controle. System ten pozwala na utrzymanie bezpiecznego odstępu między poruszającymi się pojazdami podczas wyprzedzania i wymijania. Pojawią się również tryby jazdy oraz Cross Differential System XDS. Ten ostatni będzie jednak dostępny tylko w wersji R-Line. Jetta otrzyma 17 calowe koła z designerskimi alufelgami. Pod maską znajdzie się silnik o pojemności 1.4 l z turbodoładowaniem, o mocy 147 KM.