News

Volvo V90 Cross Country na podróże „w terenie”

Volvo V90 Cross Country luksusowym, bezpiecznym pojazdem z napędem na cztery koła i dużym prześwitem podwozia. Dopełnieniem kolejnej odsłony uterenowionego kombi Volvo jest stylowy design.

Volvo V90 Cross Country łączy cechy luksusowego kombi V90 i terenowego auta, które poradzi sobie w trudnych warunkach pogodowych i drogowych. Wśród głównych cech eksponowanych przez producenta wymienia się wysoki poziom bezpieczeństwa, dużą pojemność bagażnik i bardzo dobre osiągi.

Model będzie napędzany czterema silnikami Drive-E, które były już wykorzystane z powodzeniem w innych modelach serii 90. Gama silników obejmuje:
Diesel D4 AWD 190 KM
Diesel D5 AWD 235 KM (z technologią Power Puse)
Silnik benzynowy T5 AWD 254 KM
Silnik benzynowy T6 AWD 320 KM
Prześwit nadwozia, o którym była mowa na wstępie wynosi 21 cm, więc jest dość duży jak na model typu SUV. Koła w rozmiarze od 18 do 21 cali otrzymają specjalne ogumienie, którego profil umożliwi pokonywanie trudnych nawierzchni.

Volvo wyposażyło nowy model w funkcję Hill Descent Control, aby ułatwić kierowcy pokonanie stromych zjazdów. Volvo V90 Cross Country jest dostępny wyłącznie z napędem na cztery koła i z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów – nie posiada jej tylko wersja z silnikiem D4. Droga hamowania z 100 km/h w przypadku Volvo V90 Cross Country wynosi zaledwie 35 m, co jest jednym z wyznaczników bezpieczeństwa jazdy.

Całkowita masa pojazdu wynosi w zakresie 1920 – 1966 kg. Długość modelu wynosi 4,94 m. Do Volvo V90 Cross Country można bez problemu doczepić przyczepę o całkowitej masie mieszczącej się w granicach 2200 – 2500 kg, co także ma duże znaczenie dla potencjalnych nabywców poszukujących luksusowo – terenowego modelu. Koncepcja konstrukcji i designu została bardzo dobrze przemyślana, a owoc współpracy zespołów inżynierów i projektantów Volvo można podziwiać na zdjęciu wyżej.